Herr Zsuzsanna
Datum:
2018. október 27. - 09:00

OMB 1. forduló - Érd

A Minik is megkezdték a 2018-2019-es Országos Mini Bajnokság (OMB) küzdelmeit. 85 csapat három osztályba sorolva vág neki a szezonnak. 2 csapattal neveztünk idén az I. osztályba, ahol 27 csapat küzd a végső helyezésekért. 8 fordulón kell részt venni. A legjobb 6 eredmény pontszáma alapján lehet bekerülni a 12-es döntőbe.

Az első fordulóban Érden lépett pályára mindkét csapatunk.

Sümeg-Dabronc

2 csoportba sorolva körmérkőzéssel kezdődtek a küzdelmek.

UTE B csapatunk kezdte reggel az első mérkőzést a hazai gárdával.

Az első szettben jól küzdöttek lányaink. Végig fej-fej mellett szereztük pontjainkat. De sajnos a végjáték ellenfelünknek sikerült jobban. 21-25

Következett B sorunk, akik végig vezetve hozták a második szettet. 25-17

A harmadik döntő szettben, újra A sorunk kapott lehetőséget a javításra. Akik ezt a lehetőséget ki is használták. Nagyon szép játékkal, végig 3-4 pontos előnnyel visszavágtak ellenfelünknek. 25-15

UTE B – Delta RSE 2-1

2 meccs szünetünk következett. Közben „A” csapatunk is megkezdte mérkőzéseit a másik pályán.

Sima győzelemmel kezdtek a Szeged B csapata ellen.

UTE A – SZRSE B 3-0 (2. 9. 10)

B csapatunk a második mérkőzését a Sümeg-Dabronc ellen játszotta. Ők erősebb ellenfélnek bizonyultak, mint a hazaiak. A mérkőzés hasonlóan alakult. Az első szettben „A” sorunk vereséget szenvedett. 17-25

B sorunk jobbnak bizonyult ellenfelünknél. 25-20

Következhetett újra a döntő szett.  Lányaink jó nyitásokkal, okos támadásokkal visszavágtak ellenfelünknek, így újra győztesen hagyhattuk el a pályát. 25-21

UTE B – Sümeg-Dabronc 2-1

Ezzel már a legjobb négybe került csapatunk. Egyből következett utolsó csoportellenfelünk a Szeged első csapata. A csoport elsőség volt a mérkőzés tétje. Lányaink végig fegyelmezetten, jól küzdöttek Felváltva szereztük pontjainkat. A végjátékban aztán nekünk ment jobban az összpontosítás. Ellenfelünk mindkét idejét kikérte, de ez sem akadályozott meg minket a győzelemben. 25-23

B sorunk is hasonlóan, jól szerepelt. 25-20

Így legerősebb csoportellenfelünk ellen már az első két szettben biztosítottuk a győzelmet. A harmadik szettben az addig kevesebb játéklehetőséget kapott cseréink játszottak. Így szépítettek a Tiszapartiak 16-25

UTE B – SZRSE 2-1

Csoport elsőként várhattuk a keresztjátékot.

Közben a másik pályán „A” csapatunk simán nyerte a második csoportmérkőzését is. Így ők is csoport elsőként folytatták.

UTE A - Szombathelyi Sportiskola 3-0 (7. 10, 16)

A keresztjátékban B csapatunk a Szombathelyiekkel játszottak. Mindkét sorunk végig vezetve nyerte a szettet és így a mérkőzést is.

UTE B - Szombathelyi Sportiskola 2-0 (17, 16)

„A” csapatunk a SZRSE első csapatával mérkőzött a keresztjátékban. Ellenfelük megcserélte sorait. Így első sorunk simán nyert. 25-12

B sorunk nem hitte el, hogy meg tudják verni a szegediek „A” sorát. Végig több pontos hátrányból próbáltuk utolérni ellenfelünket, de sajnos nem sikerült. 21-25

Következhetett a döntő szett, vagyis az „A” sorok küzdelme. Kiélezett volt a küzdelem a szett feléig. Aztán a mieink megrázták magukat és határozott játékkal gyűjtögették pontjaikat, ezzel bebiztosítva győzelmüket. 25-17

UTE A - SZRSE A 2-1

Így a két UTE csapat játszhatta a döntőt.

B csapatunk nagyon megilletődve kezdte a mérkőzést. 0-6 után szereztük első pontunkat. Egyre bátrabbak lettünk. A végjátékra sikerült felzárkózni 2 pontra ellenfelünkhöz 20-22 Sajnos innen már nem segített tovább lelkesedésünk. Így A csapatunk nyerte az első szettet 20-25

Mire B soraink pályára léptek, „B” csapatunk elfáradt. Korábban kezdtük a mai napot, több és élesebb mérkőzéseket játszottunk, így fejet hajtottunk „A” csapatunk előtt. A szettet és a mérkőzést ugyan elveszítettük (12-25: 0-2),