Mindössze szett-győzelemre futotta a Jászberény ellen!

Szerző:
Atish
Datum:
2017. február 18. - 12:45

Két hét után játszott újabb bajnoki mérkőzést női röplabda csapatunk. Ellenfelünk a Jászberény együttese volt.

Nem kezdődött jól a találkozó számunkra, hiszen 4:0 után szereztük meg az első pontunkat, majd egy varázsütésre 6:5 állt az eredményjelzőn a hazaiaknak. A technikai szünetben 8:5 volt az állás, majd 8:8 után jött egy hullámvölgyünk, és ellenfelünknek sikerül 14:10-re ellépnie, amikor is időt kértünk. Sajnos a pauza nem segített, és a második technikai szünetben már 16:11-re vezetett a Jászberény. 20:12-nél megint időt kértünk, de amíg mi mindössze négy, ellenfelünk öt pontot szerzett, így 25:16-ra nyert, és összesítésben 1:0-ra vezetett.

A második szettben – először a mérkőzés folyamán – megszereztük a vezetést, ami ugyan tiszavirág életű volt, de arra épp elég volt, felpaprikázzuk a Jászberényt. Bár a technikai szünetben ismét ellenfelünk vezetett (8:5), hamarosan újra egalizáltunk (8:8). 13:9-nél ismét időt kértünk, majd sajnos megint a Jászberény pillanatai következtek. 16:10-nél újabb szünet következett, ami után jött megint pár lila-fehér pont, és sikerült felzárkóznunk 17:14-re. 19:16-nál felcsillant a remény, de ellenfelünk hamar letörte a lelkesedésünket, és 21:16-ra növelte az előnyét. Ekkor megérzett valamit csapatunk, újra magasabb sebességbe kapcsoltunk, és egészen 24:21-ig zárkóztunk. Sajnos ez is kevés volt, mert a hazaiak megszerezték az utolsó pontot, így 25-21-re nyertek, és már 2:0-ra vezettek.

A harmadik játékrészt álomszerűen kezdtük, zsinórban három pontot csináltunk, majd 3:4 után 5:8 volt az első technikai szünetben az állás a javunkra. 5:10-nél időt kért a Jászberény, de ekkor már lendületben voltunk, és a második szünetben 9:16 állt az eredményjelzőn. 13:17-nél mi is időt kértünk, majd 17:19-nél újra nálunk volt a lélektani előny, és két pontot hoztunk zsinórban. Egy újabb hazai szünetet követően már négypontos volt az vezetésünk (20:24), ám ekkor jött három hiba, és máris 23:24 állt az eredményjelzőn. Ekkor kikértük az utolsó időkérésünket, ami után sikerült megszereznünk a győztes pontot, és 23:25-re nyertünk, így 2:1-re módosítottuk az állást.

A negyedik szett eleje szoros volt, ám 3:2, majd 4:3-at követően 8:5-re húzott el a „Berény”. 10:4-nél időt kértünk, de sajnos állandósult a hat-hétpontos különbség a két csapat között (12:6, 14:7). A technikai szünettől kezdve végig hét ponton tartott minket a  hazai együttes, a végén pedig 25:17-re és 3:1-re győzött.

Folytatás vasárnap, 18 órai kezdettel a Tungsram Csarnokban. Ellenfelünk a Penta Gödöllő RC csapata lesz.